top of page
d938a5_3bc7f2029dfb47adb20e44d3e6171381~
פרוייקט ידיים

פרויקט ידיים הוא מיזם חברתי אשר קם במטרה לסייע למצוקה רווחה שעמה מתמודדת האוכלוסייה החלשה ביותר: תנאי מגורים ירודים. משפחות רבות, כולל קשישים ונכים, סובלים מבעיות תחזוקה קריטיות בבית, כדוגמת תריסים וחלונות שלא נסגרים, נזילות, קירות מתקלפים, ודוד מים מקולקל.
ידוע שכל בעל מקצוע שמוזמן לטפל בבעיה, ולו הקטנה ביותר, גובה שכר טרחה של מינימום 200 ש"ח רק על עצם הביקור, ותיקונים עשויים להיות יקרים מאוד. טבען של בעיות תחזוקה הוא שהן אינן סטטיות ושהמצב שלהן הולך ומחמיר ומשליך הלאה לתשתיות נוספות בבית.

התוצאה היא שאצל אנשים שאינם יכולים לשלם, המצב פשוט יישאר כפי שהוא, גם אם זה אומר ללכת לישון בלי חלון, או להתקלח באמבטיה שבורה ומסוכנת, או לשבת כל היום מול קירות שחורים.

צריך לזכור שרבים מהאנשים האלה, ובעיקר המבוגרים, שוהים במשך רוב שעות היום בתוך הבית שלהם.

איך זה עובד
אנחנו מפעילים צוותים של מתנדבים בעלי כישורים טכניים (הנדימנים) לשיפוץ דירות של נזקקים. כל צוות מונה 10-6 מתנדבים המוכנים לתרום מזמנם כ- 6 שעות, אחת לארבעה חודשים, בדרך כלל בשעות אחה"צ והערב. המתנדבים ברובם אינם בעלי מקצוע בתחום השיפוצים, אך הם בעלי מיומנות, ניסיון ואהבה ל"עבודה עם הידיים". הצוותים משלבים בתוכם מגוון יכולות טכניות בהתאם לכישורי המתנדבים.
ראש הצוות עורך בדירה ביקור מקדים, על מנת להכין תכנית שיפוץ ורשימת חומרים. את כלי העבודה, לרוב, המתנדבים מביאים איתם מהבית. מהניסיון למדנו, שיש יתרון גדול לצוות מגובש המגיע מאותו מקום עבודה או יישוב, או לצוות המגיע כקבוצת חברים. ההיכרות המוקדמת בין האנשים מקלה מאוד על ההתארגנות ועל התקשורת, מהווה חוויה חברתית עוצמתית, וניכרת גם בתוצאות.

הזמנה לשיתוף פעולה במיזם
יזמי הפרויקט דוד מוזס, יאיר מאיר וחיים מירון מזמינים את הציבור להצטרף למיזם כדי לתרום לחברה שוויונית והוגנת. פרטים על המיזם ואפשרויות התנדבות ניתן למצוא באתר הפרויקט.


למידע וקשר:

  • Facebook - Black Circle
bottom of page