אודות העמותה
החזון

החזון של מלי הוא חברה ישראלית תוססת ודינמית בה הציבור פעיל לשיפור את פני החברה והסביבה בה אנו חיים לחברה שיווניות ומקיימת. 

חברה בה הציבור נוטל יוזמה אישית ובעזרת יוזמות חברתיות מקוריות וחדשניות פועל  לטובת החברה והסביבה.
 

 

הבעיה


הוצאת מיזם מקורי וחדשני לפועל הוא פרויקט מורכב הדורש ידע מתאים, ניסיון, התמחות וגיוס משאבים רלוונטיים, על אחת וכמה כאשר מדובר במיזמים חברתיים שאינם מניבים הכנסה נאותה. מאות יוזמות חברתיות בשנה לא מתממשות בשל העדר כלים, משאבים וידע רלוונטי ליזמים, והתחום כולו נמצא בתת-מיצוי של הפוטנציאל הגלום בחברה. אנחנו בעמותת מַלִי פועלים לסייע  ליזמים להוציא לפועל את הרעיונות שהופכים למיזמים חברתיים , במטרה לשיפור החיים החברתיים והסביבתיים  בישראל. במילים אחרות, "הופכים רעיון למיזם חברתי מצליח" .

 

 

מה אנו מציעים כמענה

 

 • עמותת מלי מקדמת יזמים ומיזמים למען החברה והסביבה בעזרת קשת רחבה של כלים, ידע, וניסיון מוכח.

 • האצה הזנקה ומימוש של מיזמים

 • ליווי וייעוץ בתוכניות שנתיות

 • ליווי שוטף על ידי מנטורים מנוסים

 • הכשרה בכלים ליזמות

 • קורסים מקצועיים בתחומי היזמות בלמידה מתוקשבת

 • קורסים אקדמאיים

 • תשתית, תוכנות וכלים לפעילות שוטפת

 • תמיכה במשאבים חומריים ותשתיות פעילות ארגונית

 • מעטפת של עמותה הכולל שרותי ניהול וייעוץ משפטי


 

מה השגנו


עמותת מלי תמכה וסייע להצלחה של עשרות יזמים ומיזמים במגוון תחומים. פעלנו על מנת לספק שרותיי ייעוץ ,ליווי ותשתיות לניהול פעילות מבוקרת ומונחת יעדים. סיפקנו משאבים, ידע, קשרים ושותפויות אשר מינפו רעיונות למיזמים מצליחים ותוססים. הכשרנו עשרות סטודנטים ביזמות חברתית תוך התנסות מעשית בפעילות ביוזמות שונות.
ערכנו והינגשנו הרצאות איכותיות וחינמיות בנושאי הליבה של יזמות אזרחית-חברתית וחלקנו אותן עם אלפי צופים בקהילת היזמים בישראל.
לאורך שנות פעילותינו הדגש הוא על הפיכת רעיון למיזם חברתי מצליח.

 

הנה מקצת המיזמים שהפרחנו:

 • השלטים שלנו: מאות שלטים תוקנו ונוקו למען ערים נקיות וסובלניות יותר.

 • מלאכים: כחצי מיליון בקבוקים למיחזור וציוד אלקטרוני לשימוש חוזר כתרומה לעמותות ומיזמים.

 • ידיים: עשרות דירות שופצו לטובת אנשים שצריכים.

 • שפה משותפת: עשרות סטודנטים וקשישים לומדים ביחד שפה.

 • אורחים לשבת: מאות אירוחים בארוחות שבת לנזקקים.

 • אשפנות: מאות פרטי אשפה נאספו מן הטבע ותועדו בדרך אומנותית.

ועד מנהל
ד"ר נמרוד גורן
ד"ר נמרוד גורן הוא המייסד והיו"ר של מיתווים – המכון הישראלי למדיניות-חוץ אזורית, ומרצה ללימודי המזרח-התיכון באוניברסיטה העברית. נמרוד כתב את עבודת הדוקטורט שלו באוניברסיטה העברית, בתחומי המזרח-התיכון והפסיכולוגיה הפוליטית, ובנושא תמריצים ותהליכי שלום בישראל ובתורכיה. לאחר מכן, הוא נבחר לקחת חלק בשנת השתלמות במדיניות ציבורית באוניברסיטת סירקיוז שבארצות-הברית, כמשתתף הישראלי בתוכנית עמיתי יוברט האמפרי של קרן פולברייט ושל משרד החוץ האמריקאי. נמרוד שימש בעבר כמנכ"ל הפורום הישראלי הצעיר לשיתוף פעולה (YIFC), ועל פועלו במסגרת זו הוענק לו בשנת 2009 פרס ויקטור גולדברג לשלום במזרח-התיכון. בנוסף, הוא שימש כיועץ לתהליך יישוב סכסוכים בצפון אירלנד, ועבד במכון ון-ליר, במכון ירושלים לחקר ישראל, במרכז לחקר האסלאם ע"ש נחמיה לבציון ובמכון למחקר ע"ש הארי ס. טרומן למען קידום השלום.
שרית אורן
שרית בוגרת תואר שני בהצטיינות במנהל חינוך. התחילה את דרכה כמדריכה ומנחה בפנימיות לנוער בסיכון. שרית חזרה לשירות צבאי פעיל בשנת 2001 ושירתה במגוון תפקידי קצונה בתחומי חינוך, פיקוד ואסטרטגיה, בין היתר במדרשה החינוכית למפקדים, בשיתוף פעולה צבאי בינלאומי, דובר צה"ל ובתפקידה האחרון במערכת הצבאית כעוזרת לראש החטיבה האסטרטגית באג"ת. בגיל 39 בחרה שרית לעזוב מרצונה קריירה צבאית מצליחה ולעסוק בשינוי חברתי כשהמוטו המוביל אותה עד היום הוא "החיים חייבים לעבור דרכך ולא לידך". במשך שנתיים  עבדה שרית עם דוביק לאוטמן ז"ל כסמנכ"ל תנועת הכל חינוך. שרית ממשיכה לעסוק ביצירת מיזמים חברתיים חדשים ומסייעת בתהליכי mentorship ליזמים צעירים בתחומים חברתיים וחינוכיים. כיום שרית היא המנכ’’לית של עמותת גישה לחיים.
פרופ' עופר שיף
פרופ' עופר שיף הינו חבר סגל במכון בן-גוריון לחקר ישראל והציונות באוניברסיטת בן גוריון. הוא שימש כמנהל המכון בין השנים 2001-2004, ומספר פעמים כראש המסלול ללימודי מדינת ישראל. הוא מכהן כעורך הסדרה הנושאית של כתב העת "עיונים בתקומת ישראל", וחבר במועצות האקדמיות של בית לוחמי הגיטאות ושל ארגון מציל"ה.
מחקריו עוסקים בבחינה השוואתית של דפוסי ההתמודדות ישראלית ויהודית אמריקנית עם השואה ועם חידוש הריבונות היהודית. מחקרים מוקדמים שלו התמקדו בהתמודדות התנועה היהודית האמריקנית הרפורמית עם השלכות השואה, וכן בדפוסי התמודדות תיאולוגיים-חברתיים של מנהיגים חסידיים בעת השואה. בפרסומיו האחרונים הוא בוחן את כתביהם של הוגים אמריקנים ציונים מובילים בתקופת השנים הראשונות שלאחר הקמת מדינת ישראל, תוך מתן דגש למאמציהם של הוגים אלה להגדרה מחדש של מטרות ותכני הפעולה של התנועה הציונית.

 
יריב נורנברג
יליד שוויץ, מתגורר במושב באזור השרון. החל פעילותו ב-"מגמה ירוקה" כסטודנט עוד בימיה הראשונים באוניברסיטה העברית בקמפוס הר הצופים, לאחר שהיה כבר פעיל בתא הסטודנטיאלי הסביבתי הראשון בישראל ('ירוק עד' ז"ל) עוד בימיו כתלמיד תיכון. נמנה על קבוצת "נאמני הניקיון" הראשונה בישראל.
בוגר תואר מוסמך במינהל ציבורי מאונברסיטאות Columbia ו-Science Po, ומגדיר צמחים ברגעי הפנאי שלו.
ד"ר שלהב גדי
שלהב היא מייסדת של המרכז לאזרחים יוזמים. היא ד"ר לספרות אנגלית מאוניברסיטת תל-אביב. כיום היא עובדת במחלקה לקשרי חוץ באוניברסיטה העברית בירושלים. אמא של אוהדי ותולעת ספרים.
ד"ר פאול ריבלין
פאול ריבלין הוא כלכלן וחוקר בכיר במרכז דיין ,אוניברסיטת תל אביב. הוא למד באוניברסיטאות קיימברידג', לונדון והרווארד. הוא מחברם של חמישה ספרים, כמו גם מונוגרפיות, מאמרים, דוחות ופרקי ספרים רבים על הפיתוח הכלכלי במזרח התיכון, שווקים בינלאומיים, אנרגיה, ביטחון, סחר בינלאומי וכלכלה.
פרופ' יחיאל בר-אילן
יחיאל מ. בר אילן, יליד ירושלים, הינו רופא מומחה ברפואה פנימית ופרופ' חבר לחינוך רפואי בבי"ס לרפואה ע"ש סאקלר אונ' ת"א. פעילותו האקדמית מתמקדת באתיקה רפואית. לצד עשרות פרסומים מדעיים, הוא היה חבר בכמה ועדות ושותף לניסוחם של חוקים, תקנות וקודים אתיים בתחום הביו-רפואי.
ד"ר דורון שולצינר
מייסד
דורון הוא מייסד של המרכז לאזרחים יוזמים וההוגה והמקים של מיזם המלאכים. דורון גדל בקריית ביאליק ואת שירותו הצבאי עשה בסיירת גולני. את הדוקטורט במדע המדינה קיבל מאוניברסיטת אוקספורד בשנת 2008. כיום הוא ראש החוג לפוליטיקה ותקשורת במכללה האקדמית הדסה ירושלים. דורון מנהל את כלל תוכניות הפיתוח והגיוס של מלי בהתנדבות מלאה מאז שנת 2013. 
אודליה ברקין
אשת תקשורת ומייעצת בענייני דוברות, שיווק ופרסום של מלי. בעלת תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. בעלת תואר שני בתקשורת ועיתונאות מהאוניברסיטה העברית. שירתה בגלי צה"ל כמפיקה ועורכת. בהמשך הייתה עורכת תוכן ומפתחת תוכניות טלוויזיה בערוצים השונים. בעשור האחרון היתה עורכת מגזינים וכתבת טלוויזיה ב"ידיעות אחרונות".
כמו כן, להנאתה ופרנסתה עושה אודליה שני דברים עיקריים. בימים -  מרצה ומנחת סדנאות למניעת אלימות בין מטופלים למטפלים במערכת שירותי הבריאות. בלילות - ערפדיולוגית - מומחית לערפדים. הניסיונות לענות על השאלה מדוע הפכו הערפדים לגיבורי תרבות ומה סוד הקסם שלהם הולידו מחקר מרתק וסדרת סדנאות והרצאות העוסקות בערפדים כמטפורה וככלי להעצמה. בין הנושאים: הערפד כקוויר וכאייקון לשחרור מיני, ערפדים ביהדות, גלגולו של ערפד ממפלץ לא אנושי לסמל סקס, ערפדים טראומה ומודל להחלמה מטראומה. אודליה גם מקדמת סדנה לזיהוי והתגוננות מפני ערפדים מטפוריים ואמיתיים כאחד, המבוססת על הערפד כגיבור תרבות. בקרוב יתפרסם המחקר שלה כספר "ללטף את העטלף - על ערפדים וטראומה בתרבות הפופולארית".
פעילים
שי גרינברג
שי גרינברג הוא מיישם BI בשטראוס, המתגורר בתל אביב. התנדב בעבר בעמדות המלאכים בכיכר רבין ברמת אביב. הטמיע את מערכת המידע המבצעת דיוור לתורמים ולעמותות ומסייע בתחזוקת מסד הנתונים של העמותה.
לאה שולצינר
לאה שולצינר, בת 70, עובדת כמתנדבת בעמותת מלי. מוכרת בeBay מכשירים המיועדים לשימוש חוזר כאשר התשלומים נכנסים ישירות לחשבון העמותה ומשמשים למטרותיה של העמותה למען הקהילה והסביבה.
מילנה יערי
מילנה יערי, מאמנת אישית מוסמכת (PCI), יועצת ארגונית בכירה, ומרצה במסגרת הקורס ביזמות חברתית של עמותת מלי במכללת הדסה. מילנה מלווה ומנחה את הסטודנטים ביישום המיזמים שלהם. מילנה היא יועצת ומרצה של שתיל. יש לה ניסיון עשיר בתהליכי פיתוח ארגוני, חשיבה אסטרטגית והכשרות.
אלעזר סגל
אלעזר סגל, יזם הייטק בתחומי מערכות המידע ומכשור רפואי, המשלב יזמות חברתית וטכנולוגית. פעיל שנים רבות לטובת מיזמים ועסקים חברתיים, מתנדב בארגונים כגון קרן שמש, פעמונים ואנוש.
אלעזר הוא מנהל התוכניות של מלי ואחראי לפיתוח יעדי העמותה והמיזמים השונים.
אייל מליכסון
אייל מליקסון הוא סטודנט באוניברסיטה העברית ומרכז את עמדת המלאכים בגבעה הצרפתית בירושלים.
מאיה ירקוני
מאיה ירקוני הצטרפה להתנדב בעמדת מיזם המלאכים במודיעין. היא סטודנטית למדעי איכות הסביבה במכללה אקדמית הדסה ירושלים, ואוהבת להתנדב עם עידית ואיילה במודיעין.
יעל עירוני
יעל עירוני היא מנהלת תקשורת שווקית בחברת הייטק ביקנעם המתגוררת בחיפה ומרכזת את פעילות עמדת המלאכים של מלי חיפה מאז אוגוסט 2015.
איילה מיורי
איילה מיורי הצטרפה להתנדב בעמדת מיזם המלאכים במודיעין. היא גם התורמת #1 במיזם זה מספר שנים ברציפות. היא אוהבת להתנדב עם עידית ומאיה בעמדה ולתרום למען בעלי החיים.
איתן שוסהיים
איתן שוסהיים, בן 20 וגר בירושלים. עתודאי ולומד פיסיקה ומתמטיקה באוניברסיטה העברית, מאוד אוהב לרוץ לטייל ולקרוא. הוא מרכז את את העמדה בכיכר דניה, ירושלים.
עידית פלד
עידית פלד מעצבת אתרי אינטרנט במשרד המשפטים. היא מתגוררת במודיעין ומרכזת את פעילות מיזם המלאכים בעיר מאז 2013, ומעצבת גרפית בהתנדבות של מלי.
מנור צדף
מנור צדף מחיפה  היא סטודנטית בטכניון. מרבה היא מפעילה עם יעל את עמדת הפעילות של מיזם המלאכים בנווה שאנן, חיפה, זו השנה השנייה ברציפות.
עומר קוטולובסקי
עורמ קוטולובסקי הוא סטודנט לפיזיקה באוניברסיטה העברית בירושלים והוא מתנדב ביחד עם איתן שוסהיים את עמדת כיכר דניה, בירושלים.
ועדת ביקורת
נטע הבלין
נטע הבלין היא ביולוגית בעלת תואר שני במדעי המוח ובוגרת תכנית "צוערים לשירות המדינה". היא השתלבהבמשרד הבריאות ומקדמת שם את נושא הנגישות. ירושלמית מלידה, מתנדבת במגוון מסגרות, הקימה את עמדת המלאכים בבית הכרם, ירושלים. נטע היא גם חברה בועדת הביקורת של עמותת מלי.
ד"ר אורלי פורמן
אורלי פורמן ייסדה את הסטארט-אפ (Lingua.ly), שמתאים באופן אוטומטי תכנים אמיתיים מרחבי הרשת ללומדי שפה לפי תחומי עניין, רמה, ואוצר מילים. השלימה תואר ב.א ומ.א באוניברסיטה העברית בירושלים בצרפתית ופסיכולוגיה, ודוקטורט באוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה בפסיכולוגיה קוגניטיבית. לומדת שפות כפייתית וחובבת מסעות תרמיל ומקלדת. כיום היא מקדמת את תחום שפה וטכנולוגיה במט"ח.
 
 
 

© 2018 עמותת מלי

עיצוב : טאו סטודיו

 • Black Facebook Icon
 • Black LinkedIn Icon